Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Narzędzia osobiste
Kontakt:42 676 89 70
Sekcje
Sekcje
Artykuł

System KAN-therm PP - optymalny wybór elementów

Niezawodność i trwałość, łatwość i szybkość montażu, optymalny wybór elementów, wysokie standardy procesów produkcji i jakości surowców, walory ekologiczne i wreszcie konkurencyjność rynkowa – to charakterystyka każdego nowoczesnego systemu instalacyjnego. Cechy te można też przypisać rurom i złączkom z polipropylenu PP-R składających się na produkowany przez firmę KAN system KAN-therm PP.
KAN-therm PP – bogaty wybór złączek systemowych
Grupa KAN jest doświadczonym (ponad 20 lat na rynku), uznanym w Polsce i Europie producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań instalacyjnych. KAN-therm to stworzony przez KAN optymalny, kompletny multisystem instalacyjny, na który składają się nowoczesne, wzajemnie uzupełniające się rozwiązania w zakresie rurowych instalacji sanitarnych i grzewczych a także technologicznych. To doskonała realizacja wizji systemu uniwersalnego, na który złożyło się wieloletnie doświadczenie i pasja konstruktorów KAN, rygorystyczna kontrola jakości surowców i produktów finalnych i wreszcie, to skuteczne rozeznanie potrzeb rynku instalacji.

System uniwersalny

KAN-therm PP oferuje aż 6 rodzajów rur
Mocnym ogniwem KAN-therm jest uniwersalny system instalacyjny KAN-therm PP, składający się z rur i złączek wytwarzanych z polipropylenu PP-R. Łączenie systemowych elementów odbywa się poprzez zgrzewanie mufowe (polifuzję termiczną) przy użyciu zgrzewarek elektrycznych. System oferuje komplet złączek oraz aż sześć rodzajów rur KAN-therm PP, różniących się grubością ścianek, a także konstrukcją, w szerokim zakresie średnic 16 – 110 mm.
Są to rury jednorodne SDR 11 (PN 10), SDR 7, 4 (PN 16) i SDR 6 (PN 20) oraz rury zespolone PN 16 Stabi Al, PN 20 Stabi Al i zbrojone włóknem szklanym rury zespolone PN16 Glass. Charakterystyczną cechą rur zespolonych KAN-therm PP jest ich mała wydłużalność cieplna, korzystnie wyróżniająca się na tle konkurencji.
Tak bogaty, niespotykany na rynku asortyment pozwala na optymalny i ekonomiczny dobór rur odpowiednio do rodzaju i charakteru instalacji. Rury i złączki systemu KAN-therm PP znajdują szerokie zastosowanie w budowie wewnętrznych instalacji wodociągowych, grzewczych a także technologicznych. Ze względu na walory techniczne i eksploatacyjne, są też niezastąpione przy modernizacjach i wymianach instalacji.
Instalacje systemu KAN-therm PP mogą wykazać się solidnymi referencjami. Pracują w setkach obiektów (nowych i modernizowanych) w Polsce i za granicą (wielkość eksportu nieustannie rośnie). Przykładem najbardziej prestiżowych obiektów referencyjnych są polskie i ukraińskie stadiony Euro2012.

Konstrukcje bez kompromisów

Dzięki nowoczesnej konstrukcji złączki
KAN-therm PP charakteryzują się
wysoką wytrzymałością
i małymi oporami przepływu
Złączki KAN-therm PP, jako jedne z nielicznych na rynku, projektowane są ściśle wg obowiązujących w Europie norm. Jednak narzucone przez konstruktorów KAN wymagania są jeszcze ostrzejsze, co przekłada się na wyższą wytrzymałość tych elementów i większy współczynnik bezpieczeństwa.
Projektowanie i wytwarzanie złączek odbywa się bez źle pojmowanych oszczędności materiału – liczy się przede wszystkim ich wytrzymałość i trwałość. Kształtki KAN-therm PP charakteryzują się specyficzną geometrią przejawiającą się (w przypadku np. kolanek) stałym, bez przewężeń przekrojem ścianek. Kształtki te posiadają też korzystnie grubsze ścianki, co m.in. pozwala na „przejście” wyśrubowanych wymagań testów czołowych europejskich instytutów badawczych jak DVGW czy KIWA. Charakterystyczna budowa złączek sprawia, że po połączeniu z rurą w złączce nie ma zbędnych przewężeń przepływu a to w znacznym stopniu ogranicza opory miejscowe i ma wpływ na zmniejszenie strat ciśnienia w całej instalacji. Także konstrukcja muf (charakterystyczne, szerokie wewnętrzne „żeberko”) w znacznym stopniu eliminuje niebezpieczeństwo powstawania podczas zgrzewania ograniczających przepływ przewężeń.
Również złączki z gwintami KAN-therm były przedmiotem wielu badań i udoskonaleń. Dzięki solidnej budowie tych złączek oraz dopracowanemu systemowi osadzenia elementów metalowych tzw. wtopek, wyeliminowana jest możliwość uszkodzenia złączek podczas wykonywania połączenia skręcanego (pozytywne testy na wykręcenie „wtopek”). Dopracowana konstrukcja tych elementów zapewnia wyjątkowe bezpieczeństwo podczas montażu i eksploatacji instalacji.

Od pomysłu do produktu finalnego

Jakość rur i kształtek KAN-therm PP
jest kontrolowana przez zakładowe,
nowoczesne laboratorium
Proces wytwarzania elementów systemu od samego początku – opracowania założeń, zaprojektowania i wytworzenia formy, poprzez wdrożenie i produkcję aż do zapakowania gotowego produktu - odbywa się na terenach Zakładów KAN. Pozwala to na ścisłą kontrolę wytwarzania wyrobów.
Produkcja opiera się na nowoczesnych, wysokowydajnych wtryskarkach i wytłaczarkach sterowanych numerycznie. Polipropylenowy granulat do produkcji rur i złączek pochodzi od renomowanego, certyfikowanego dostawcy, co gwarantuje, że jest on idealnie homogeniczny (jednorodny) a skład chemiczny niezmienny przy każdej dostawie.
Jakość produkowanych w KAN rur i kształtek jest kontrolowana we własnym, doskonale wyposażonym laboratorium. Nowoczesna, profesjonalna aparatura badawcza pozwala na ciągłe monitorowanie procesów produkcji i badanie parametrów technicznych rur i złączek. Wytwarzane elementy dodatkowo poddawane są też kontroli laboratoriów zewnętrznych. Produkcja, tak jak cała działalność firmy KAN, odbywa się pod nadzorem systemu zarządzania jakością ISO 9001: 2008, poświadczona certyfikatem renomowanej instytucji Lloyd’s Register Quality Assurance Limited.
Dzięki zastosowaniu do produkcji wyjątkowej jakości granulatu oraz ścisłemu reżimowi technologicznemu, produkty KAN-therm PP są odporne na długotrwałe działanie temperatury i ciśnienia, bez trudu osiągając trwałość instalacji grzewczych i wodociągowych przekraczającą 50 lat (potwierdzoną wielokrotnymi testami wytrzymałościowymi). Badania wykazały, że np. instalacja wodna przy ciśnieniu nawet 25 barów może pracować nieprzerwanie przez 100 lat!

Doświadczenie kształtuje świadomość ekologiczną

Do produkcji elementów KAN-therm PP stosowany jest najwyższej jakości granulat PP-R
Systemy instalacyjne KAN-therm produkowane są już ponad 20 lat. W tym czasie wypracowane zostały najwyższe standardy dotyczące wytwarzania i jakości produktów a także ich oddziaływania na środowisko naturalne.
Produkcja rur i złączek KAN-therm PP odbywa się w gruntownie zmodernizowanych, zaprojektowanych ściśle pod kątem wymogów ochrony środowiska zakładach. Elementy wytwarzane są przy wykorzystaniu technologii minimalizujących zużycie energii i surowca. W procesie produkcji rur i złączek nie używa się żadnych dodatkowych środków zawierających substancje szkodliwe.
Do produkcji rur i kształtek KAN-therm PP używany jest najwyższej jakości granulat PP-R (polypropylene-random-copolymer), wytwarzany zgodnie z zaleceniami normy środowiskowej ISO 14001: 2004. Nie zawiera on szkodliwych dla środowiska substancji takich jak chlor czy metale ciężkie. Produktami spalania są wyłącznie dwutlenek węgla i para wodna. Dlatego też instalacje KAN-therm, w przypadku pożaru są bezpieczne, ponieważ produkty spalania nie zawierają trujących gazów np. chlorowodoru czy dioksyn.
Zużyte produkty i odpady poprodukcyjne z polipropylenu idealnie nadają się do dalszego przetworzenia. Zakłady KAN posiadają linię do recyklingu, w efekcie czego powstają pomocnicze elementy instalacji (np. płytki montażowe, uchwyty).
Produkty KAN-therm PP przyczyniają się do spełnienia ekologicznych wymogów we współczesnym budownictwie, zgodnie z warunkami procedur oceniających energooszczędność i wpływ na środowisko budynków np. systemu LEED. KAN wspiera rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe zgodne z ideą budownictwa zrównoważonego, ekologicznego. Użycie instalacji KAN-therm PP może spowodować redukcję zużycia wody w budynkach, pozwoli na zoptymalizowanie zużycia energii, może wpłynąć też na wyższy komfort cieplny w pomieszczeniach. Przede wszystkim gwarantuje zapewnienie zdrowej, niezmiennej jakości wody pitnej. Do transportu tego najważniejszego środka spożywczego służą właśnie rury i złączki KAN-therm PP.
Wysoka jakość stosowanego surowca, nowoczesna, czysta technologia wytwarzania oraz rygorystyczna kontrola jakości sprawiają, że elementy te spełniają wszystkie wymagania dotyczące jakości transportowanej wody, bez problemu spełnione są europejskie normy higieniczne. System (jako jeden z nielicznych w Polsce) posiada najbardziej prestiżowy w Europie certyfikat DVGW dla produktów przeznaczonych do kontaktu z woda pitną.
Piotr Bertram

Masz pytania? Skontaktuj się z doradcą pod nr tel. 42 676 89 70 lub wypełnij Formularz kontaktowy

w kategorii: ,
2.26
Artykuły instalacyjne

Kamery termowizyjne FLUKE - zlokalizuj potencjalne usterki zanim wystąpią

2014-02-10 11:40

Kamera termowizyjna firmy Fluke umożliwia wykrywanie potencjalnych problemów, zanim staną się one kosztowne, zapewniając oszczędności czasu i pieniędzy. Kamery termowizyjne Fluke umożliwiają efektywne kontrolowanie całego zakładu pod kątem ukrytych problemów oraz monitorowanie procesów termicznych klatka po klatce.

więcej »

Mierniki elektryczne Sonel

2013-10-20 11:20

Sprawdź najwyższej jakości mierniki elektryczne od Sonel, które dzięki swojej niezawodności i jakości wykonania zaskoczą nawet najbardziej wymagających użytkowników!

więcej »

Pasty uszczelniające GEB

2013-10-01 11:30

Dzięki pastom uszczelniającym GEB pozbędziemy się problemu cieknącej wody szybko i skutecznie. Pasty doskonale nadają się do uszczelnień hydraulicznych narażonych na niekorzystne warunki zewnętrzne.

więcej »

Agregaty prądotwórcze - energia wszędzie tam gdzie jej potrzebujesz!

2013-03-21 14:45

Potrzebujesz prądu tam gdzie niema dostępnej sieci elektrycznej? Zapoznaj się z naszą ofertą agregatów prądotwórczych firmy SDMO. Dzięki nim w prosty sposób zasilisz w energię narzędzia i maszyny gdziekolwiek będzie to miało mieć miejsce.

więcej »

Właścicielem sklepu Domkowicz.pl jest firma Onninen - logotyp - Domkowicz.pl

Wiodąca w Europie sieć hurtowni elektrotechnicznych, instalacyjno-sanitarnych, grzewczych i wentylacyjnych.

Administratorem danych osobowych jest firma Onninen Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Emaliowej 28. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w prawnie usprawiedliwionym celu administratora danych. Każdemu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i prawo poprawiania danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale konieczne dla świadczenia usług.

Skontaktuj się z doradcą

tel.: 42 676 89 70 (godz. 8-16)
tel. kom.: 502 197 734
e-mail: info@domkowicz.pl

ok, zamknij

Strona internetowa Domkowicz.pl korzysta z plików cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania strony do indywidualnych potrzeb swoich użytkowników. W swojej przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z serwisu Domkowicz.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w polityce cookies.

Szybka wycena